EK Eckankar, cesta duchovní svobody

Historie Eckankaru

Obrázek: Dějiny Eckankaru

Ačkoliv má učení ECKu prastaré kořeny,  jako moderní náboženství byl Eckankar představen v roce 1965 Paulem Twitchellem.

Paul Twitchell, hledač pravdy od útlého věku, byl představen skupině duchovních mistrů, kteří změnili běh jeho života. Těmito mistry byli ECK Mistři. Zatímco ho trénovali, aby se stal Žijícím ECK Mistrem, Paul prozkoumával široký rozsah duchovních tradic pod různými učiteli.

Vysoké učení ECKu bylo roztroušeno do všech koutů světa. Paul toto zlaté učení Světla a Zvuku sesbíral a zpřístupnil nám je. V roce 1965 už Paul nabízel veřejnosti praktické semináře Duševního cestování. Napsal mnoho knih o Eckankaru a o Světle a Zvuku Boha.

Dnes je Eckankar nevýdělečnou náboženskou organizací a církví, která má členy ve více než sto zemích. Duchovním domovem Eckankaru je Chrám ECKu  v Chanhassenu, v Minnesotě.

V roce 2015 jsme si připomněli 50. výročí zpřístupnění tohoto duchovního učení široké veřejnosti a 25. výročí vybudování chrámu ECKu v Minneapolisu. K dispozici je průřezové video.

Kliknutím spustíte průřezové video


ECKANKAR - Česká domovská stránka