EK Eckankar, cesta duchovní svobody

Duchovní vůdce Eckankaru

Sri Harold Klemp

Sri Harold Klemp
Mahanta, Žijící ECK Mistr


 


Sri Harold Klemp je duchovní vůdce dnešního Eckankaru. Byl vychován na farmě ve Wisconsinu a navštěvoval bohosloveckou školu. V 60tých letech nalezl učení Eckankaru. V roce 1981, po letech duchovního výcviku, se Harold Klemp stal Mahantou, Žijícím ECK Mistrem.

Mahanta je vnitřní, neboli duchovní forma Žijícího ECK Mistra. Mahanta poskytuje vnitřní vedení pomocí snů, Duševního cestování a Duchovních cvičení ECKu. Eckankar má vždy  žijícího Mistra, který je ctěn, ale ne zbožňován. Výraz Sri je titulem úcty pro jeho postavení jako duchovního Ukazatele cesty. Jako mistr řemeslník pomáhá duchovním učňům získávat zkušenosti ve Světle a Zvuku. To vede k duchovní sebedůvěře a ke svobodě.

Sri Harold Klemp cestuje po celém světě, aby hovořil na seminářích Eckankaru. Od  severní Ameriky a Evropy, až po Australii a okraje Pacifiku sděluje nadčasovou pravdu Eckankaru. Jeho přednášky nás povznášejí. Pomáhají nám rozpoznat sílu našich vlastních intimních zkušeností s Bohem. Rozsáhle píše a ke svým více než třiceti dosud publikovaným pracím přidává každý rok nové tituly.


ECKANKAR - Česká domovská stránka